ក្រៅម៉ោង 7:30 ព្រឹក 11:00 ព្រឹក
ពេញម់ោង អន្តរជាតិ 7:30 ព្រឹក 3:30 រសៀល
ពេញម់ោង អន្តរជាតិ និង ខ្មែរ 7:30 ព្រឹក 3:30 រសៀល
ក្នុងពេលឆាប់ៗខាងមុខនេះ ប្អូនៗសិស្សមត្តេយ្យរបស់យើងក៏នឹងមានឱកាសចុះឈ្មោះចូលរៀនក្នុងកម្មវិធីកីឡាពេលព្រឹក ថ្ងៃសៅរ៍របស់យើងដែរ ដូចដែលយើងនឹងផ្តល់ជូននូវវគ្គហែលទឹកដំបូង (ការហ្វឹកហាត់ហែលទឹកសម្រាប់ថ្នាក់K3 ដល់ K5) ព្រមទាំងវគ្គទាត់បាល់ដំបូងដែលបានបង្កើតឡើងយ៉ាងល្អផងដែរ (ការហ្វឹកហាត់កីឡាបាល់ទាត់សម្រាប់ថ្នាក់ K3 ទៅ K5 ) ។ យើងក៏ផ្តល់ជូននូវក្លឹបកីឡាក្រោយពីម៉ោងសិក្សាសម្រាប់សិស្សានុសិស្សរបស់យើងពីថ្នាក់ទី១ ដល់ថ្នាក់ទី១២។ សូមផ្តល់ការចាប់ អារម្មណ៍ចំពោះការផ្តល់ព័ត៌មាននៅពេលឆាប់ៗខាងមុខ និងពិភាក្សាជាមួយកូនរបស់អ្នកអំពីប្រភេទកម្មវិធីក្រោយម៉ោងសិក្សាមួយ ណាដែលគាត់ចង់ចូលរួម។ ការស្រាវជ្រាវបានបង្ហាញថាការចូលរួមក្នុងកម្មវិធីទាំងនេះត្រូវបានផ្សារភ្ជាប់ជាមួយ នឹងជំនាញសង្គម និងការទំនាក់ទំនងប្រសើរឡើង ទំនាក់ទំនងល្អប្រសើរជាមួយមិត្តភក្ដិ និងគ្រូបង្រៀន ការបង្កើនទំនុកចិត្តលើខ្លួនឯង ការឲ្យតំលៃលើខ្លួនឯង និងមានប្រសិទ្ធិភាពលើខ្លួនឯង។ សូមទាក់ទងមកក្រុមការងារផ្តល់ព័ត៌មានរបស់យើងខ្ញុំដើម្បីសាកសួរ អំពីកម្មវិធីក្រោយម៉ោងសិក្សានៅសាលាស៊ី អាយ អេ ហ្វឺសត៍ ។
សូមជ្រាបផងដែរថាបច្ចុប្បន្នសិស្សថ្នាក់ទី ៣ ដល់ថ្នាក់ទី ១២ របស់យើងចូលរួមក្នុងការប្រលងតេស្តអន្ដរជាតិ តាមអ៊ីនធើណេត លើមុខវិជ្ជាវិទ្យាសាស្រ្ត គណិតវិទ្យា អំនាន និងភាសាអង់គ្លេស។ លទ្ធផលនៃការធ្វើតេស្តទាំងនេះនឹងអាចឱ្យក្រុម ការងារសិក្សាធិការរបស់យើងកំណត់បានពីផ្នែកនៃការរីកចម្រើននៅក្នុងកម្មវិធីសិក្សា ប្រព័ន្ធនៃការបង្រៀន និងធ្វើរង្វាយតម្លៃរបស់ យើង។ លទ្ធផលទាំងនេះមិនត្រូវបានប្រើក្នុងបរិបទណាមួយ ក្នុងការវាយតម្លៃលទ្ធផលសិក្សារបស់កូនអ្នកនោះទេ។
ក្នុងពេលឆាប់ៗនេះ សិស្សនឹងជ្រើសរើសក្រុមប្រឹក្សានិស្សិត  ហើយមាតាបិតានឹងទទួលបានការអញ្ជើញសម្រាប់ការ បោះឆ្នោតជ្រើសរើសតំណាងមាតាបិតា ជា សមាគមមាតាបិតាជាដៃគូ (PaPAs) សម្រាប់ថ្នាក់មត្តេយ្យរហូតដល់ថ្នាក់វិទ្យាល័យ។ រួមជាមួយស្ថាប័នជាប់ឆ្នោតទាំងពីរនេះ គណៈគ្រប់គ្រងរបស់ CIA FIRST ស្វែងរកកិច្ចខិតខំប្រឹងប្រែងរួមគ្នាលើផ្នែកផ្សេងៗ នៃការអភិវឌ្ឍន៍រួមមាន ការគោរពយ៉ាងតឹងរឹងជាមួយបទបញ្ជាឯកសណ្ឋានសិស្ស ការបង្កើតបរិយាកាសរៀនសូត្រដែលគ្មានការ រំលោភបំពាន រក្សាទីធ្លាមិនឲ្យមានសំរាម ធានានូវអាហារបំប៉នសុខភាពនិងការអនុវត្តការរស់នៅក្នុងចំណោមសមាជិកសហគមន៍ សាលារៀនទាំងអស់ និងការចូលរួមកាន់តែខ្លាំងឡើងរបស់មាតាបិតាសិស្សក្នុងការរីកចម្រើនរបស់កូនៗ។ ទំនាក់ទំនងល្អរវាង មាតាបិតា និងគ្រូបង្រៀនគឺជាគន្លឹះនៃការរៀនសូត្រដ៏ជោគជ័យរបស់សិស្ស។
ទាក់ទងនឹងព្រឹត្តិការណ៏នានាដែលនឹងឈានមកដល់នាពេលខាងមុខ សូមអស់លោក លោកស្រី មេត្តាជ្រាបផងដែរថានៅ ថ្ងៃទី០៣ ខែធ្នូ ខាងមុខសិស្ស Middle School និងHigh School នឹងចូលរួមក្នុងពិធីរត់ប្រណាំងជាអន្តរជាតិ នៅជុំវិញប្រាសាទ អង្គរវត្ត ខេត្តសៀមរាប នៅថ្ងៃទី១០ ខែធ្នូ នឹងមានការប្រកួតកីឡាបាល់ទាត់ដើម្បីសិទ្ធមនុស្សប្រចាំឆ្នាំលើកទី៧របស់សាលា ហើយនៅថ្ងៃទី១៦ ខែធ្នូ យើងនឹងប្រារព្វទិវាគ្រួសារ (Family Day)។ យើងនឹងរីករាយស្វាគមន៏នូវរាល់ការចូលរួមពីសំណាក់មាតា បិតា អាណាព្យាបាល ក្នុងការជួយរៀបចំព្រឹត្តិការណ៏ ក៏ដូចជាសកម្មភាពនានារបស់សាលា។
ដើម្បីឲ្យសហគមន៏សាលារបស់យើងបានជ្រាបនូវរាល់ដំណឺងនានាទាក់ទងនឹងភាពរីកចំរើនរបស់សាលា ខ្ញុំសូមលើកយក នូវគំនិតផ្តួចផ្តើម និងវិធានការសំខាន់ៗមួយចំនួនដែលបានអនុម័តសម្រាប់ឆ្នាំសិក្សា ២០១៧-២០១៨ ដូចខាងក្រោម៖
• យើងបានបើកកន្លែងចតឡានដែលមកដាក់សិស្ស និងមកទទួលសិស្សបន្ថែមទៀតនៅក្បែរផ្លូវ២០០៤ ដើម្បី សម្រួលស្ថានភាពចរាចរណ៏។
• កន្លែងផ្តល់ព័ត៌មានរបស់សាលានឹងបើកនាពេលឆាប់ៗខាងមុខនេះ ដែលនៅទីតាំងទល់មុខច្រកចូលធំរបស់ សាលា ស្ថិតក្នុងអ័គីដេរវិឡា។ កន្លែងដាក់សិស្ស និងទទួលសិស្សរហ័សទី៣នឹងត្រូវបានរៀបចំនៅទីនោះ សម្រាប់មាតា បិតា អាណាព្យាបាលដែលត្រូវធ្វើដំណើរឆ្ពោះទៅក្នុងក្រុង។
• យើងនឹងដំឡើងដំបូលទីលានកីឡាបាល់បោះ បន្ថែមលើដំបូលទីលានបាល់ទាត់ដែលទើបដំឡើងហើយថ្មីៗ។
• ឥឡូវនេះ យើងមានក្រុមផ្តល់សេវាគាំទ្រសិស្សានុសិស្សដែលមានលក្ខណៈពេញលេញ ដែលឆ្លុះបញ្ចាំងឲ្យឃើញ ពីកិច្ចខិតខំប្រឹងប្រែងរបស់សាលាក្នុងការលើកកម្ពស់គុណភាពអប់រំកម្រិតអន្តរជាតិ អមជាមួយសេវាគាំទ្រប្រកប ដោយវិជ្ជាជីវៈខ្ពស់។ សមាជិកក្រុមសំខាន់ៗមានដូចជា៖
• Ms. Kelly Breen ជនជាតិអាមេរិកាំង មានសញ្ញាបត្រ អនុបណ្ឌិត ជំនាញអប់រំពិសេស គឺជាអ្នកសម្របសម្រួលសេវាគាំទ្រសិស្សានុសិស្ស។
• Mr. Edward Graham ជនជាតិអាមេរិកាំង មានសញ្ញាបត្រ អនុបណ្ឌិត ជំនាញផ្នែកបណ្ណាល័យ គឺជាអ្នកសម្របសម្រួលបណ្ណាល័យ។
• Mr. Chris Convery ជនជាតិអៀឡង់ មានសញ្ញាបត្របរិញ្ញាបត្រ ជំនាញប្រវត្តិវិទ្យា និងបង្រៀនភាសា អង់គ្លេសជាភាសាបរទេស គឺជាអ្នកសម្របសម្រួលការគាំទ្រផ្នែកភាសា។
• Mr. Bill Tucker ជនជាតិអាមេរិកាំង មានសញ្ញាបត្រអនុបណ្ឌិត ជំនាញអប់រំ គឺជាអ្នកសម្របសម្រួល ការអប់រំពិសេសប្រចាំសាលា។
• Ms. Surekha Roberts ជនជាតិឥណ្ឌា មានសញ្ញាបត្រ អនុបណ្ឌិត ជំនាញអប់រំ គឺជាអ្នកសម្រប សម្រួលការអប់រំពិសេស។
• Mr. Lars Pfannkuchen ជនជាតិអាល្លឺម៉ង់ មានសញ្ញាបត្រ បរិញ្ញាបត្រ ជំនាញចិត្តវិទ្យាក្នុងការប្រា ស្រ័យ ទាក់ទង គឺជាអ្នកផ្តល់ប្រឹក្សាផ្នែកសង្គម និងផ្លូវចិត្ត។
• Mr. Brandon Gunn ជនជាតិអាមេរិកាំង មានសញ្ញាបត្រ អនុបណ្ឌិត ជំនាញអប់រំ គឺជាអ្នកផ្តល់ប្រឹក្សា ទាក់ទងនឹងអាជីព និងមុខវិជ្ជាវិទ្យាល័យកម្រិតខ្ពស់ (AP Courses)។
• Ms. Bojana Coso ជនជាតិក្រូអាត មានសញ្ញាបត្រ អនុបណ្ឌិត ផ្នែកចិត្តវិទ្យា និង សញ្ញាបត្របណ្ឌិត ជំនាញវិទ្យាសាស្ត្រ ផ្នែកបញ្ញាញាណ គឺជាអ្នកសម្របសម្រួលផ្នែកវិន័យ។
• Ms. Somaleap Sann ជាជនជាតិខ្មែរ មានសញ្ញាបត្រវេជ្ជបណ្ឌិត គឺជាអ្នកសម្របសម្រួលគ្លីនិក។
សូមមេត្តាជ្រាបផងដែរថាកន្លែងផ្តល់ព័ត៌មានតាមអិនធើណិតសម្រាប់មាតា បិតា អាណាព្យាបាលដែលមាន នៅក្នុងប្រព័ន្ធ គ្រប់គ្រងទិន្នន័យរបស់សាលានឹងដំណើរការក្នុងរយៈពេលពីរ បីសប្តាហ៏ខាងមុខនេះ ហើយព័ត៌មាន និងការបណ្ដុះបណ្ដាលនឹង ផ្តល់ជូនតាមអិនធើណិត ព្រមទាំងក្នុងឱកាសនៃសន្និសីទរវាងគ្រូ និងមាតា បិតា អាណាព្យាបាលសិស្ស។ ទំព័រហ្វេសប៊ុក និងគេហទំព័ររបស់សាលាដែលមានលក្ខណៈប្រសើរជាមុននឹងធ្វើឲ្យមាតា បិតា អាណាព្យាបាលទាំងអស់ បាន ជ្រាបពីព័ត៌មាន និងព្រឹត្តិការណ៏នានាជុំវិញការអប់រំរបស់កូនៗ អស់លោក លោកស្រី។
តាំងនាមឲ្យក្រុមប្រឹក្សាភិបាល លោកគ្រូអ្នកគ្រូ និងបុគ្គលិកទាំងអស់នៃសាលាអន្តរជាតិ CIA FIRST ខ្ញុំសូមអរគុណអស់ លោក លោកស្រី ដែលមានការជឿទុកចិត្តលើសាលារបស់យើង និងការប្តេជ្ញាចិត្តធ្វើដំណើរទៅមុខជាមួយយើង ក្នុងការអប់រំដល់ កូនៗរបស់លោក លោកស្រី ឆ្ពោះទៅកាន់សមិទ្ធផលកម្រិតខ្ពស់ថ្មីមួយទៀត។
សូម ទទួលនូវការគោរព រាប់ អាន ដ៏កក់ក្តៅ ពី ខ្ញុំ ។